Cubetto

Robotlar

slide-17

Cubetto Okul Öncesi Robotik Kodlama Seti

Cubetto Nedir? Okul öncesi gruplarda robotik ve kodlama deyince akla gelen ilk ürün cubetto. Çocuklar yaparak öğrenmenin tadınıcı çıkarırken hem kodlama öğrenecekler hemde farklı birçok gelişim sağlayacaklar.

Cubetto 3 yaş ve üzerindeki çocuklara programlama ve kodlama mantığını öğretmek için tasarlanmış sevimli ahşap bir robot setidir. Ekran olmadan ve kurulum gerektirmeden kullanma kolaylığı sağlar. Çocuklar okuma-yazma bilmeden kolaylıkla kodlamaya başlayabilir. Cubetto oyun setinin kullanımı kolaydır. Öğretmenlerin programlama bilmesini Gerektirmez. Cubetto, çocukların temel programlama kavramlarını öğrenmeleri için harika bir araçtır! Algoritmalar Belirli bir programı oluşturmak için tasarlanan yollardır. Bloklar program yazmak için gereken komutları temsil ederek onları somutlaştırır. Ayıklama (debugging) Hata ayıklama işlemidir. Panel üzerinde blokları söküp, tekrar yerleştirerek hatalı işlem düzeltilebilir. Yineleme (recursions) Rutin bir işlemi program içine yerleştirmektir. Cubetto panelinde mavi bloklara tekrarlanan bir fonksiyonu yerleştirerek tek blokla birden fazla hareket mümkündür.

Diğer öğrenme alanları Matematik Çocuklar blokları bir sıra dahilinde çıkarıp toplarlar ve dört işlemi kullanarak programlama yaparlar. Mesafe ve konum hesaplaması yaparlar. Sosyal ve duygusal gelişim Çocuklar açık uçlu oyun yoluyla özgüven kazanırlar. Oyun onları takım olmaya ve birlikte çalışmaya yüreklendirir. Mantıksal akıl yürütme Mesafeleri, şekilleri ve değişik konumları tartışarak karşılaştıkları problemlere çözüm üretirler. İletişim becerileri Cubetto’yu programlamak için mevcut hikayeleri dikkatle dinler, sorular sorarak anlamaya çalışırlar. Çocuklar sonrasında kendi hikaye kurgularını oluşturup paylaşırlar. Yaratıcı problem çözme Çocuklar verilen hedefe farklı yollardan ulaşarak, problemler karşısında kendi özgün çözüm yollarını oluştururlar. Fiziksel gelişim Robotu konumlandırırken ve blokları panele yerleştirirken, farklı motor becerileri sergilerler.