Mbot Makeblock

Robotlar

slide-17

MakeBlock mBot Bluetooth Robot Kiti

MBot nedir? MBot, programlama, elektronik ve robotik deneyimlerini kullanmak için hepsi bir arada bir çözümdür. Montajı kolay olan bu mBot, Scratch 2.0'dan esinlenerek mBlock ile çalışarak, Bluetooth veya 2.4G yoluyla (farklı sürümle) bilgisayarlar veya akıllı cihazlarla bağlantı kurarak STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) öğrenmenizi sağlayan sonsuz olanaklar sağlar.

10 dakika içinde monte edilebilen 38 montaj parçası ve uygun kablolama için renk etiketli RJ25 bağlantı noktaları içerir; programlama ve yaratıcılık için daha fazla zaman harcamanızı sağlar.

Grafik Programlama Sürükle ve bırak grafik programlama yazılımı Scratch 2.0'a dayalı olarak geliştirilen mBlock, programlamayı öğrenmek, robotu kontrol etmek ve robottan çoklu fonksiyonları gerçekleştirmek için hızlı bir yol sağlar Eğlenceli, çok Eğlenceli MBot, eğlence ve yaratıcılık ile ilgili. Engel önleme arabası, çizgi izleyen araç, uzaktan kumandalı araba gibi çeşitli temel önceden monte edilmiş seçeneklerle birlikte gelir ve balon patlaması oyunu, futbol oynama, sumo ve benzeri birçok oyunda kullanılabilir. Sonsuz Değişgenlik MBot'un mekanik gövdesi Makeblock platformu ve Lego parçalarının çoğu ile uyumlu iken, elektronik parçaları Arduino açık kaynaklı ekosisteme dayalı olarak geliştirilmiştir. Bu, mBot'un "rüyalarınızdaki robot" a dönüştürmek için gereken herhangi bir mekanik parça ve elektronik modülü kullanarak sınırsız genişletilebilir olmasını sağlar.